«

»

Kvě 04

Použití stretch folie v moderní době

Stretch fólie je nejnovější a nejmodernější obalový materiál. Používá se pro balení balíků a zboží, zejména na paletách. Je k dispozici v různých rolích. Hlavní vlastností stretch fólie je její průtažnost – po natažení se znovu smrští a netrhá se. To umožňuje dostatečně pevně zabalit zboží.

 

Vzhledem k tomu, že má folie velkou průtažnost, může dojít k nečekaným následkům. Například může dobře zabalená zásilka během převozu povolit kvůli velkým teplotním rozdílům. Na to je třeba brát ohled při zasílání zboží do oblastí s různým klimatem. V teplejším prostředí se folie roztahuje, v chladnějším se naopak zmenšuje.

 

Stretch fólie je určena pro ruční i strojní balení. Stretch folie pro ruční balení mají velice lehkou dutinku, aby bylo snadné ji zvednout a manipulovat s ní. Šířka stretch folií se liší – má šířku 450 nebo 500 mm, jejich tloušťka může být 15-23 mikronů. Potravinářská stretch fólie je poněkud tenčí, její tloušťka je obvykle 6-12 mikronů. Potravinářská folie je unikátní materiál pro balení. Je zcela transparentní, a zároveň pevně chrání výrobek před prachem, vlhkostí, nečistotami a mikroorganismy. Produkty zabalené potravinovou fólií jsou mnohem déle zachovány čerstvé.

 

Dnes se stretch fólie používá především jako jednoduchý a praktický obalový materiál:

–        zachovává integritu pevně zabaleného zboží a komodit, protože má vlastnost reverzibilního prodlužování

–        folie má průtažnost až 500%. Vzhledem k průtažnosti a možnosti těsného obalení předmětů je použití stretch folie velice ekonomické.

–        do zásilek obalených několika vrstvami stretch folie nelze proniknout tak, aby poškození folie nebylo viditelné. Stretch fólie je odolná proti protržení a propíchnutí

–        stretch folie nepotřebuje lepidlo k upevnění, což šetří čas i peníze. Navíc zamezuje poškození a zašpinění zabalených věcí.

–        folie je transparentní, obsah je viditelný

–        stretch folie se velmi snadno používá, pro její použití není třeba nijak vysoce kvalifikovaných pracovníků.

Rozměry stretch folií

Rozměry stretch folií