«

»

Kvě 04

Speciální druhy stretch folií

Fólie Super Power Stretch

Někteří výrobci nabízí také novou generaci stretch fólie, tzv. „Super Power Stretch“. Tento druh má fantastickou průtažnost až 450% bez jakékoli ztráty její účinnosti. To znamená, že použití tohoto materiálu umožňuje snížit spotřebu materiálu 4-5 krát!

Stretch-hood

Stretch hood je nejmodernější a nejpokročilejší technologie pro balení palet. Je to 3-vrstvá folie ve tvaru velké hadice. V posledních letech díky svým výhodám nahrazuje běžnou LDPE smršťovací fólii. Folie je po natažení tenká. Vyrábí se z třívrstvé koextrudované fólie  metodou vyfukování (struktury mLLDPE / EVA / mLLDPE). Vzhledem k přítomnosti tzv. ethylen-vinylacetátu kopolymer (EVA) ve střední vrstvě, má toto tenké stretch balení vysokou flexibilitu, folie se může reverzibilně natahovat a zmenšovat v důsledku tlakové síly, pevně drží na zboží na paletě při přepravě. Používají se pro balení palet s nákladem o hmotnosti až 2000 kg. Stretch pouzdro má typicky prodloužení o 110% a tloušťku 80 až 150 mikronů.

Celkové snížení nákladů a úspor zdrojů, času a peněz jsou hlavní výhody tohoto balení. Použití stretch-hood optimalizuje a snižuje množství nákladů. Náklady a výkonnost této folie závisí na typu hardwaru, na kterém se bude používat.