«

»

Srp 03

Fólie stokrát jinak

Plastové fólie jsou v posledním desetiletí nepostradatelné. Používají se ve všech možných odvětvích a mají mnoho podob. V tomto článku se podíváme, jaké fólie se běžně prodávají a na co se používají. Sami uvidíte, které už používáte sami, a které ještě ne.

 

  • Bublinková fólie. Tato fólie se používá k ochraně zboží proti poškrábání a jinému poškození. Vzduchové polštářky účinně tlumí nárazy a zabalené zboží chrání. Bublinková fólie se nejčastěji používá k balení elektroniky, křehkých předmětů, domácích spotřebičů, nábytku a dalšího zboží.
  • Stretch fólie. Tato fólie se používá k zafixování zboží během přepravy. Obalí se s ní zboží například na paletách, často se využívá i při stěhování nábytku a v podstatě čehokoliv.
  • Potravinářská fólie. Tato fólie je velmi tenká, vhodná pro balení potravin. Balí se do ní masné výrobky, ovoce, zelenina, pečivo a spousta dalších potravin. V domácnostech se používá například k balení svačin.
  • Alobal a pečící papír. Mezi fólie patří i alufolie (alobal) nebo pečící papír, které se používají v každé domácnosti pro pečení nebo jen k zabalení svačiny. Do této kategorie patří i tzv. grilovací alobal, který je silnější a může být na přímém ohni na grilu nebo i v troubě.

 

Další typy fólií

Kromě výše zmíněných typů fólií existují i další fólie, které se nepoužívají tak často. Patří sem například PP fólie (tatrafán), které se využívají k balení květin nebo dárkových košů. Dále pak zakrývací fólie nebo solární plachty na bazény, případně i speciální teplem smrštitelné fólie. Všechny fólie se prodávají na kartónové roli, v různých šířkách a s různým návinem.