«

»

Kvě 09

Odvíječe stretch folií

 

V mnohých obchodech a jinde, kde je využití stretch fólie na denním pořádku, se často používají pro usnadnění práce odvíječe stretch fólií. Jedná se o plastové nebo kovové nástroje, na které je možné nasadit celou roli stretch folie a následně s ní jednoduše zabalit nábytek nebo zásilku. Na českém trhu je několik různých modelů, které se liší konstrukcí (mají otočný držák folie, nebo pevné odvíječe, na kterých se otáčí pouze samotná role stretch fólie. Liší se samozřejmě také rozměry, díky kterým jsou použitelné pro různé folie.

 

Plastové odvíječe pro stretch folie Granát

Nejmenšími a také nejlevnějšími odvíječi jsou plastové modely pro použití s foliemi Granát. Jejich stavba je jednoduchá, jedná se o krátkou rukojeť (pro držení jednou rukou), a otočným držadlem na roli fólie. Jsou použitelné pouze pro „Granáty“ a jejich menší kartonové dutinky. Rozměry odvíječe jsou uzpůsobeny tak, aby na něj šla fólie snadno nasadit, zároveň je však průměr odvíječe dostatečný pro to, aby z něj fólie neklouzala. Dovoluje tak rychlou práci při balení zásilek či fixování nejrůznějších předmětů za pomoci stretch folie Granát.

 

Odvíječe pro stretch fólie šíře 25-50 cm

Pro stretch fólie větších rozměrů je na českém trhu několik druhů odvíječů. Nejlevnější varianty jsou vyrobené z plastu. Jedná se o dvoudílný odvíječ, kdy jsou obě části shodné. Nasazují se na obou koncích role stretch fólie a fungují podobně jako ložisko – jedna část pevně drží v roli, druhá se otáčí. Kvalitnější variantou jsou kovové odvíječe. Role se nasadí na kovový trn a zajistí druhou částí odvíječe s držadlem. Posledním druhem jsou stolní odvíječe s robustní konstrukcí, rychlou výměnou role a řezací kazetou pro snadné a přesné řezání.