»

Kvě 09

Balení nábytku

Stretch folie se mimo jiné často používají při stěhování k zabalení různých druhů nábytku. Oproti bublinkové fólii sice neochrání nábytek před nárazy, dokáže však chránit zabalené předměty před nečistotami a, při důkladném zabalení, před vlhkostí.

Díky vlastnostem stretch folie je však její největší výhodou při stěhování její pevnost, díky které je ideálním prostředkem k zabezpečení pohyblivých částí nábytku, ať už se jedná o šuplíky, nebo třeba dveře od skříně. Samozřejmě ochrání veškeré předměty před poškrábáním.

Kromě již zmíněných stolů a skříní se do stretch folie balí židle a jejich polstrované sedáky, regály a lavice. Postele a sedačky a jejich oddělitelné části (matrace, polštáře) se pro lepší manipulaci balí samostatně. Proti poškrábání a nečistotám můžete fixační fólií chránit elektroniku i kuchyňské spotřebiče.

A jak balit se stretch folií? Pokud balíte menší předmět, jednou rukou podržte konec fólie, obmotejte předmět dokola a folii přiložte přes první vrstvu. Poté již můžete balit dále bez nutnosti přidržovat konec. Při balení rozměrnějších předmětů pomůže zastrčení konce folie na místo, kde bude držet.

Nejjednodušší postup je omotání celého předmětu postupně jedním směrem, poté pokračovat křížem. Běžně stačí věci obalit tak, aby po celém povrchu byly 2 vrstvy folie. Na místech, kde hrozí rozbalení folie či protržení, je vhodné pro zpevnění obalu použít klasickou lepící pásku, kterou se tato místa přelepí. Pro správné zabalení je třeba stretch folii pevně stáhnout – toho docílíte jednoduše, folii přetáhnete přes hranu, následně jí odrolujete tak, aby se nespojila s předchozí vrstvou, napnete jí a následně jí přiložíte za následující hranu předmětu. To je třeba opakovat do chvíle, než je balení pevné po celé ploše balíku.

Se stretch fólií se při balení nebojte jakkoli manipulovat. Potřebujete jí otočit o 90°? Tak jí otočte. Je to flexibilní materiál, díky své přirozené lepivosti se přichytí k předchozí vrstvě i v místě přehnutí.

2 pings

  1. Odvíječe stretch folií » Ruční stretch folie, fixační folie

    […] nástroje, na které je možné nasadit celou roli stretch folie a následně s ní jednoduše zabalit nábytek nebo zásilku. Na českém trhu je několik různých modelů, které se liší konstrukcí (mají […]

  2. Kartonové krabice » Přeprava v krabicích a balení

    […] ze kterého je nábytek vyroben. Dřevěné police, židle a stoly stačí zabalit do pár vrstev stretch fólie. Kromě balení je tato fólie vhodná i k fixaci pohyblivých částí, jako jsou dveře od […]

Komentáře byly zablokovány.