«

»

Led 16

Praktické potravinářské fólie

Potravinářské fólie se běžně používají téměř v každé domácnosti, ale také obecně v potravinářství, v supermarketech, skladech, výrobnách i dalších obchodech s potravinami. Samozřejmostí je, že potravinářská fólie na českém trhu je vždy naprosto zdravotně nezávadná a splňuje tak přísné hygienické normy EU.

 

Fólie chrání potraviny před oschnutím

Potravinářská fólie se používá především k balení nejrůznějších potravin, které tak chrání nejen před vnějšími nečistotami, ale také před rychlým oschnutím. Tím zajistí potravinám delší trvanlivost. Potravinářská fólie je velmi používaná, je tenčí než oblíbená stretch fólie, ale zároveň je pevná a elastická.

 

Pro snadnější a rychlejší odvíjení a pro řezání potravinářské fólie se ve stejném e-shopu prodávají také praktické řezačky fólií. Používáte-li fólie v kuchyni často, pak se vám taková řezačka bude určitě hodit. Usnadní vám práci a ušetří čas.

 

Nejčastější použití fólie

Největší využití má tato fólie už podle svého názvu v potravinářství. V obchodech s potravinami, ve skladech i při přepravě potravin. Nejčastěji se používá jako obal na tyto potraviny:

 

  • k balení masa, mražených výrobků a lahůdek
  • k balení pečiva v domácnostech
  • k překrytí plastových přepravek s potravinami
  • k balení ovoce a zeleniny
  • k balení cukroví, dortů apod.

 

Ruční potravinářské fólie se prodávají v šířce 30 nebo 45 cm s návinem od 300 do 1500 metrů.